Vappusima – Wappmjöd 2022

I år inledde vi en gemensam tradition för båda skolorna. Elever från åk 6 fick tillverka mjöd tillsammans med rektorerna Maria från den svenska skolan och Taina från den finska skolan. Om en vecka får alla elever i skolhuset smaka på mjöden 😃

Tänä vuonna aloitimme uuden yhteisen perinteen. 6. lk oppilaita molemmista kouluista saivat valmistaa simaa rehtoreiden kanssa. Suomenkielisen koulun Taina-rehtori ja ruotsinkielisen koulun Maria-rehtori opastivat oppilaita läpi koko prosessin. Viikon päästä kaikki oppilaat saavat maistaa simaa 🤩

Julkaissut Maria Engblom

Rektor i S:t Karins svenska skola

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: