Rakennustyöt alkoivat kesällä 2020

Uuden koulutalon rakentamista on odotettu kauan. Kesällä 2020 rakennustyöt lähtivät käyntiin ja paalutustyöt tehtiin onneksi kesäloman aikana 😊 Perustusvaihe aloitettiin heinäkuun lopulla ja elokuun aikana on alapohjan sokkelielementti ja pilariasennukset saatu hyvin käyntiin. Rakennus on jaettu aikataulussa kolmeen lohkoon: A, B ja C. Työjärjestys alapohja vaiheessa on C, B ja A. C-lohkon alapohjan elementeistä noin 65% on asennettu.

Julkaissut Maria

Rektor i S:t Karins svenska skola

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: